Yaş 35 (Hayata Dair)

Yaş 35

Ana Sayfa | Blog | Yaş 35 (Hayata Dair) - 31.03.2017

Yaş 35

Ve işte Yaş 35 Yolun neresi ederdi, bilmiyordum. Tüm gerçekliği ile deneyimlediğim sevinçlerin, aşkların, acıların haykırmaların kısaca hayatın tam ortasında gibi hissetmediğimi ise biliyordum. Bir tarafı eksikti yaşananların, bir kısmı ise düşlerimden bile büyük, tasavvurumun ötesindeydi. İşte Yaş 35 Yolun neresi ederdi, bilmiyordum. Tüm gerçekliği ile deneyimlediğim sevinçlerin...

Ve işte Yaş 35 Yolun neresi ederdi, bilmiyordum. Tüm gerçekliği ile deneyimlediğim sevinçlerin, aşkların, acıların haykırmaların kısacası hayatın tam ortasında gibi hissetmediğimi ise biliyordum.
Bir tarafı eksikti yaşananların, bir kısmı ise düşlerimden bile büyük, tasavvurumun çok ötesindeydi.
 
Okudukça, gezdikçe, gördükçe,  bildikçe küçüldü dünya, büyüdü insanlar, küçükken mahallenin yakışıklı abisi, sevilen amcası yerine koyduğumuz insanlar olduk. Onların gözüyle kendimizi gördük. Sonra baba olduk. Nasıl bir histi baba olmak? Senin kanından bir varlığın sana Baba demesi boynuna sarılması, sebepsizce seni öpmesi ve hiç bir karşılık beklemeden seni seviyorum demesi. Artık biliyordum. 

Evet tüm gerçekliği ile deneyimlediğim hayatın kesinlikle ortasında olmadığı çok iyi biliyorum. Bu yolun daha çok başı, hissiyatı giderek artacak yeni deneyimlerin başlayacağı ilk gün.

Hoşgeldin hayallerimi gerçekleştirmeye söz verdiğim yaş.

Hoşgeldin 35 yaş. 

...https://www.alialtuntas.net/blog/detay/2/10/Yas-35
Yaş 35